Głównej zawartości

 

Dni spirometrii 2016

 

W związku z trwającymi od 12 do 17 września Dniami Spirometrii 2016 wykonywane będą bezpłatne badania spirometryczne w ponad 245 poradniach na terenie całej Polski.

Dni Spirometrii, są częścią wieloletniej kampanii "Healthy Lungs for Life" (Zdrowe płuca do życia). Koordynatorem badań w ramach Dni Spirometrii jest Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Tegoroczne obchody Dni Spirometrii przebiegają pod hasłem „Włącz opcję aktywną” podkreślając znaczenia roli aktywności fizycznej w leczeniu i profilaktyce chorób układu oddechowego.

Główny Inspektor Sanitarny objął patronatem honorowym tegoroczną akcję bezpłatnych badań spirometrycznych organizowanych w związku ze Światowymi Dniami Spirometrii.  

Niewątpliwie działania wspierające promocję aktywnego stylu życia wpisują się w tematykę zadań realizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Więcej informacji na temat obchodów Dni Spirometrii oraz listę placówek, które prowadzą bezpłatne badania w ramach akcji można znaleźć na stronie www.astma-alergia-pochp.pl

 

Lista ośrodków


Autor: PSSE Węgorzewo | Utworzono: 2017-04-11 09:37:49 | Zmodyfikowano: 2017-05-10 12:15:51 | Odsłon: 4142