Głównej zawartości

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie informuje, że w piątek 17 listopada ruszyła kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o  tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV.

Do międzypokoleniowych rozmów o zdrowiu, w tym właśnie o chorobach przenoszonych drogą płciową takich jak HIV, będą zachęcać m.in. spoty emitowane w telewizji, komunikacji miejskiej, placówkach medycznych, uczelniach wyższych oraz na portalach informacyjnych. Posty na Facebooku, Instagramie oraz wpisy na blogach uświadomią, dlaczego z bliskimi warto i trzeba rozmawiać o wszystkim.

Co roku odnotowywanych jest  w Polsce ok. 1200 zakażeń HIV. Codziennie o zakażeniu dowiadują się średnio trzy osoby. Jedna trzecia z nich to ludzie młodzi poniżej 30 r.ż., ale wzrasta też liczba osób 50+, u których wykrywane jest zakażenie.

W Polsce od początku epidemii HIV wykryto ponad 22 tys. zakażeń, ale liczba niezdiagnozowanych może być znacznie wyższa.

Od 17 listopada br. rozpoczął się również Europejski Tydzień Testowania na HIV.

Więcej informacji na temat kampanii dostępnych jest stronie   mamczasrozmawiac.aids.gov.pl

 

joomplu:20

Autor: Dorota Kozian | Utworzono: 2017-11-23 10:13:19 | Zmodyfikowano: 2017-11-23 10:35:55 | Odsłon: 3678